בחזרה למשרד

הקורונה אילצה חברות וארגונים רבים להעביר את העובדים לעבוד מהבית.

בימים אלו, המשק אט אט חוזר למסלול בידיעה שבתקופה הקרובה נעבוד בצל הקורונה.

לפני שאתם מחזירים את העובדים למשרד, להלן מספר נקודות למחשבה שיעזרו לכם לקבל החלטות בנושא החזרה למשרד:

  • חשוב לזכור שהקורונה עדיין כאן – תשמרו את היכולות לעבודה מהבית ואף תשפרו את האמצעים, כי חס וחלילה, בין לילה (תרתי משמע) נצטרך לבצע פניית פרסה ולחזור לעבוד מהבית.
  • תשקלו להחזיר את העובדים למשרד באופן מדורג – יש עובדים עם ילדים שטרם חזרו למסגרות, עובדים שחוששים להידבק, סכנת הידבקות קבוצתית וכדומה.
  • תזהו מראש אילו עובדים כדאי להקדים את חזרתם למשרד – עובדים שהתפוקות שלהם ירדו בגלל העבודה בבית, עובדים עם קשיים טכנולוגיים, עובדים הזקוקים למסגרת חברתית או לניהול צמוד יותר וכדומה.
  • תזכרו שיש עובדים שעבודה מהבית עושה להם רק טוב – מחקרים מראים שיש עובדים שהעבודה מהבית מעלה את התפוקות שלהם באופן משמעותי.
  • לסיכום – זה כבר היה כאן וכנראה כדי להישאר – שוק העבודה משתנה לנגד עיננו, ומודל העבודה מהבית תפס תאוצה עוד לפני הקורונה. למודל זה יתרונות רבים הבאים לידי ביטוי בתפוקות העובדים אבל גם במגוון אספקטים נוספים שלא תמיד חושבים עליהם, כגון – צמצום תחלופת עובדים, העלאת מחויבות ארגונית, צמצום הוצאות רכב/נסיעות, הפחתת עלויות שכירות ועוד הרבה. חשוב לזכור שלא לכל העובדים המודל מתאים, אבל אם כבר הקורונה נתנה לנו דחיפה קטנה, אולי נשכיל לנצל אותה עד תום.
פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט

אבחון ראשוני ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם