ליווי ופיתוח מנהלים

בואו נדבר השאירו פרטים

המשאב היקר בארגון מנוהל לעיתים על ידי מנהלים צעירים, בתפקיד הניהולי הראשון שלהם ועכשיו עליהם לקבל החלטות ניהוליות בזמן אמת, לחנוך עובדים ולהיות ראש החץ המוביל את היחידה להשגת היעדים.
על בסיס הניסיון הרב שצברנו בעולמות הניהול, אנחנו ב- Wiservice  נעזור לך להשתמש בתבונה בארגז הכלים הניהולי תוך הבנייה והטמעת מתודות ניהול בסיסיות ומתקדמות כאחד. מובילות, הנעת עובדים, חניכה ומשוב, ניתוח נתונים, ניתוחי אירוע והסקת מסקנות הם מקצת יכולות המנהל הנדרשות להצלחה.
אנחנו ב- Wiservice נעזור לך להשתמש בארגז הכלים הניהולי בתבונה להשאת הביצועים.
"כי בסופו של דבר, זה הכול אנשים" (פיטר דרוקר – אבי תורת הניהול המודרני).
 

מהו פיתוח מנהלים?

מנהלים רבים עומדים בפני אתגרים משמעותיים ועליהם ללמוד את הכלים המתאימים כדי להתמודד עימם בהצלחה. מנהל בארגון צריך להניע את העובדים, לתת מענה לבעיות שונות ומתן מענה ללקוחות. מנהלים צריכים להיות בעלי יכולת מנהיגות, הבנת צרכי המערכת וצרכי העובדים, הם צריכים להוות דוגמא אישית לצוות הניהול שפועל תחתם ואף לספק לו את הכלים והידע כדי להתמודד עם בעיות שעלולות לצוץ בשטח, כאשר המנהל הבכיר אינו נמצא בסביבה. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של תוכניות לליווי ופיתוח מנהלים, סדנאות והשתלמויות שונות בנושא.

מהן סדנאות לליווי ופיתוח מנהלים?

המטרה של סדנאות לליווי ופיתוח מנהלים הינה לספק להם סל של כלים ומיומנויות שיכולות לתרום לניהול בכיר מקצועי ואיכותי יותר. חשוב להבין שמנהל אינו רק אחראי על תפעול ועל שגרת העבודה היום יומית, אלא תחומי האחריות שלו הם נרחבים יותר, מנהלים מתמודדים גם עם מערכות יחסים שונות בתוך מקום העבודה ולכן חשוב להקנות להם את הכלים המתאימים לצורך ניהול העובדים.

במידה ומנהל נכנס לתפקיד חדש והוא מרגיש מעט לא בטוח או מבולבל, סדנאות לליווי ופיתוח מנהלים יכולים להיות התשובה עבורו. ליווי מנהלים כבר מכניסתם לתפקיד יכול לתרום רבות לשיפור הביטחון במהלך העבודה השוטף, הפחתה של תחושת המתח והחרדה וכניסה טובה וחלקה לתפקיד החדש. חשוב לזכור שמנהלים צריכים לבוא במגע עם נדבכים רבים בארגון או בחברה, יכולת לתאם בין מחלקות ובין בעלי תפקידים שונים בארגון יכול להיראות בתחילה כמשימה מורכבת למדיי. כמו כן במהלך העבודה השוטפת יכולות לצוץ בעיות שונות שיכולות להיות קשורות לעבודה באופן ישיר או עקיף והמנהל צריך לדעת כיצד למצוא פתרונות יצירתיים בזמן אמת.

במקרים מסוימים, מנהלים יכולים להיתקל בהתנגדויות מצד העובדים שעלולים להקשות עליהם, אך גם כאן ישנן שיטות להתמודדות ניתן לקבל באמצעות סדנה לליווי ופיתוח מנהלים. כמו כן במידה ומנהלים חווים קשיים מסוימים במהלך תפקידם סדנאות לפיתוח וליווי מנהלים תוכלנה לספק להן כלים מעשיים כדי להתמודד בצורה טובה יותר עם הקשיים שנוצרו במהלך התפקיד.  

ליווי מנהלים

ליווי מנהלים כולל בתוכו פגישות אישיות עם המנהל, הפגישות מיועדות כדי להבין את הקשיים והאתגרים איתם מתמודד המהל וכיצד ניתן להתגבר על קשיים אלו. בשלב הראשוני יש לבצע ניתוח והערכה של המצב והגדרת המטרות והיעדים אליו שואף המנהל. לאחר הצבת היעדים והמטרות בוחנים את האפשרויות השונות לצורך הגעה אל היעד המבוקש, תוך זיהוי ובנייה של תכנית להשגת המטרות וכיצד ניתן ליישם אותן בפועל. כמו כן ישנו דגש על הרצון והשאיפה האישית של המנהל בדרך להשגת היעדים המוגדרים.

חשוב שהמנהל המגיע לסדנה יבוא בגישה פתוחה ומכילה מאחר שהתהליך כרוך בביצוע שינויים, קבלת ארגז כלים ומיומנויות חדשות להתמודדות עם העובדים או עם מצבים מסוימים בשגרת העבודה היום יומית. הכלים והמיומנויות הנרכשות בסדנא מבוססות על ידע מקצועי, שימוש במודלים פסיכולוגיים מוכרים ותחומי ידע נוספים.

ליווי ופיתוח מנהלים תורם לא רק למנהל באופן אישי אלא לארגון בכללותו. ככל שההתנהלות השוטפת במהלך שגרת העבודה היום יומית תתבצע בצורה טובה ומקצועית יותר, השינוי יהיה ניכר על החברה בכללותה ויכול להוביל להצלחה ושגשוג של העובדים במחלקות השונות ולמעשה לארגון כולו.

במהלך הסדנאות המנהל לומד כיצד יש להאציל סמכויות בדרך נכונה, כיצד ניתן לשפר את ביצועי העובדים, להעלות את קצב התפוקה, הנעת עובדים בצורה חיובית, עמידה ביעדי החברה כפי שהוגדרו. כמו כן סדנאות לליווי ופיתוח מנהלים מסייעות למנהל לקבל את הכלים האפקטיביים ביותר עבורו על מנת לנהל את הארגון בצורה טובה ומקצועית יותר, ארגז הכלים העומד לרשות המנהל כולל ניהול משימות, שיפור ביצועים, הגברת היעילות, יצירת זהות ניהולית, עבודה על שיפור האסרטיביות והובלת הצוותים בארגון, מערכות יחסים ותקשורת טובה יותר.

כמו כן המנהל מקבל כלים לצורך קבלת החלטות בצורה טובה יותר. בעידן של היום אנו חיים בעולם משתנה וכך גם העולם העסקי חווה שינויים ועליו להתאים את עצמו לתחרות העסקית שהולכת וגדלה עם השנים. מסיבה זו מנהל צריך להכיר גם גישות אסטרטגיות כדי להצליח בהיבט העסקי והכלכלי של החברה. כדי להגיע להישגים יש להשקיע את הזמן הדרוש על מנת לפתח את המיומנויות הניהוליות כדי להצליח בתפקיד בצורה מיטבית.

חברת WiseService מספקת מגוון שירותים לייעול ושיפור הביצועים בעסק שלך, אנחנו יודעים בדיוק מה דרוש לעסק שלך על מנת לשפר את תהליכי העבודה, להגדיל את המכירות ולשפר את הביצועים. נשמח לתת מענה לכל שאלה או פנייה.

אבחון ראשוני ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם